۱۰ کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی به زندان منتقل شدند

۱۰ کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی به زندان منتقل شدند

اطلاعات روز: پس از حکم دادگاه ابتداییه مرکز عدلی و قضایی مبارزه با جرایم سنگین فساد اداری مبنی به پنج پنج سال زندان برای ۱۰ کمیشنر پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی، آنان به زندان منتقل شدند.

این دادگاه گلاجان عبدالبدیع صیاد، رییس پیشین کمیسیون مستقل انتتخابات، وسیمه بادغیسی، معاذالله دولتی، رفیع‌الله بیدار، عبدالقادر قریشی، حفیظ‌الله هاشمی و ملیحه حسن کمیشنران پیشین کمیسیون انتخابات، عبدالعزیز آریایی، رییس پیشین کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی و حمیرا حقمل و عبدالبصیر فایز کمیشنران پیشین کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی را در رابطه به اتهام «تغییر فورم‌های ثبت نتایج ولایت کنر» هرکدام را به پنج پنج سال حبس تنفیذی محکوم کرد.

اما احمدشاه زمان‌زی، رییس پیشین دارالانشا و سید ابراهیم سادات، رییس پیشین تکنالوژی معلوماتی کمیسیون انتخابات از سوی دادگاه در ارتباط به این پرونده بی‌گناه شناخته شدند.

نخستین جلسه‌ی دادگاه این کمیشنران روز گذشته (دوشنبه، 11 سنبله) برگزار شد و در نهایت حوالی ساعت 3:50 دقیقه‌ی بعد از ظهر امروز سه‌شنبه قاضی حکم دادگاه را اعلام کرد.

از سویی هم تمامی ده کمیشنر که به حبس تنفیذی محکوم شده‌اند، ادعاهای مطرح شده علیه‌شان را نپذیرفته و در جلسه‌ی دادگاه از خود دفاع کردند. آنان گفتند که تمامی اجراآت‌شان در رابطه به قضیه ولایت کنر، قانونی بوده و براساس طرزالعمل‌های انتخاباتی صورت گرفته است.

این همه در حالی است که به تاریخ ۲۳ دلو ۱۳۹۷، کمیشنران پیشین کمیسیون‌های انتخاباتی از طرف رییس‌جمهور برکنار و از سوی دادستانی کل، ممنوع‌الخروج شدند.