جمعه 17 عقرب 1398

دولت افغانستان از یافته‌های گزارش اخیر «سیگار» استقبال کرد

در گزارش اخیر سیگار که روز سه‌شنبه (14 عقرب) منتشر شد، آمده است که دولت افغانستان از ماه می سال گذشته‌ی میلادی (۲۰۱۸) به این سو در راستای تحقق معیارهای استراتژی مبارزه با فساد خود پیشرفت کرده است.

اطلاعات روز: دولت افغانستان از یافته‌های گزارش اخیر اداره‌ی بازرسی عمومی امریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در مورد پیشرفت افغانستان در راستای مبارزه با فساد اداری، استقبال کرده است.

ارگ ریاست‌جمهوری در اعلامیه‌ای همچنان گفته است که حکومت افغانستان در زمینه‌ی خشکانیدن ریشه‌های فساد و از بین‌بردن موانع در برابر تطبیق قانون، تلاش‌های جدی و موثری انجام داده است.

براساس این اعلامیه، ایجاد مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری و ایجاد اداره‌ی بازرس افغانستان از تلاش‌های عمده‌ی حکومت در این زمینه عنوان شده است.

ارگ همچنان افزوده است که حکومت افغانستان در پنج سال گذشته بسترهای مناسب حقوقی را به‌منظور مبارزه با فساد فراهم کرده و اصلاحات در ارگان‌های عدلی و قضایی و تعدیلات در قوانین را نیز به میان آورده است.

در گزارش اخیر سیگار که روز سه‌شنبه (14 عقرب) منتشر شد، آمده است که دولت افغانستان از ماه می سال گذشته‌ی میلادی (۲۰۱۸) به این سو در راستای تحقق معیارهای استراتژی مبارزه با فساد خود پیشرفت کرده است.

سیگار در این گزارش پیشرفت دولت افغانستان در تطبیق استراتژی مبارزه با فساد و دست‌یابی به اهداف ضد فساد را بررسی کرده است.

یافته‌های این گزارش نشان می‌دهد که به رغم پیشرفت‌ها، هنوز هم چالش‌های جدی در امر مبارزه با فساد در افغانستان وجود دارد. کمبود منابع در نهادهای مبارزه با فساد، مصونیت افراد قدرتمند و کاهش فعالیت دادگاه‌های فساد اداری از جمله چالش‌ها در امر مبارزه با فساد در دولت افغانستان عنوان شده است.

براساس این گزارش، دولت افغانستان تا ماه جون سال جاری میلادی از ۷۶ معیار استراتژی مبارز با فساد، ۵۷ معیار یعنی ۷۵ درصد آن‌را عملی کرده است.

سیگار گفته ا ست تا زمانی که دولت افغانستان نتواند تلاش‌های گسترده‌ای در راستای مبارزه با فساد انجام دهد، شهروندان این کشور همچنان به کشور خود به عنوان یک کشور فاسد خواهند دید و افراد قدرتمند فساد بیشتر احساس آزادی خواهند کرد.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments