دوشنبه 11 قوس 1398

میلر و خالد در سفری به جوزجان با دوستم در مورد امنیت شمال صحبت کردند

بشیراحمد ته‌ینج، سخن‌گوی حزب جنبش ملی در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته است که در این دیدار روی بهبود امنیت بحث و گفت‌وگو شده است.

اطلاعات روز:‌ جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ناتو در افغانستان و اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع کشور امروز (دوشنبه،‌ 11 قوس) به دیدار جنرال عبدالرشید دوستم،‌ معاون اول ریاست‌جمهوری به ولایت جوزجان رفتند.

بشیراحمد ته‌ینج، سخن‌گوی حزب جنبش ملی در صفحه رسمی فیس‌بوک خود نوشته است که در این دیدار روی بهبود امنیت بحث و گفت‌وگو شده است.

هرچند او از بهبود امنیت به طور کلی یاد کرده، اما شماری از رسانه‌ها گزارش کرده است که در این دیدار مشخصا روی بهبود امنیت شمال صحبت شده است.

آقای ته‌ینج همچنان نوشته است که آقای دوستم در این دیدار از روند صلح افغانستان اعلام حمایت کرده و بر شفافیت در روند انتخابات تأکید کرده است.

از سویی هم،‌ او گفته است که جنرال اسکات میلر دو مدال به معاون اول ریاست‌جمهوری اهدا کرده است.

به گفته‌ی ته‌ینج،‌ یکی از مدال‌ها مربوط به «قهرمانان نیروهای امنیتی افغانی»‌ و مدال دومی نیز از آدرس سازمان ناتو به پاس خدمات آقای دوستم،‌ به او اهدا شده است.

سفر دو مقام ارشد امنیتی ناتو و افغان به جوزجان و دیدارشان با عبدالرشید دوستم در حالی صورت گرفته است که اخیرا تنش‌های انتخاباتی افغانستان میان تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله و کمیسیون مستقل انتخابات بالا گرفته است.

عبدالرشید دوستم در این انتخابات از آقای عبدالله حمایت می‌کند. او در راه‌اندازی تظاهرات هواداران تیم ثبات و همگرایی که امروز در تخار و فاریاب راه‌اندازی شد،‌ نیز نقش اساسی داشته است.

از سویی هم، آقای دوستم پیشتر از نهادهای امنیتی خواسته بود که در روند انتخابات دخالت نکنند.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments