هشدار وزارت صحت: اگر هرات قرنطین نشود، فاجعه رخ می‌دهد

اطلاعات روز: وزارت صحت عامه می‌گوید که پیشنهاد این وزارت برای قرنطینه کردن ولایت هرات تا کنون از سوی ادارات مسئول عمی نشده و در صورتی که بنابر دلایل سیاسی یا تفاوت سلیقه‌ها عملی نشود، فاجعه رخ خواهد داد.

وحیدالله مایار، سخن‌گوی وزارت صحت امروز (دوشنبه، 4 حمل) در یک نشست خبری گفت که این وزارت مسئولیت اخلاقی و مسلکی خود را ادا کرده و هر فاجعه‌ای که رخ بدهد، مسئولیت آن بر دوش وزارت صحت عامه نخواهد بود.

آقای مایار همچنان گفت که ویروس کرونا در کشور در حال انتشار است و مردم باید آن‌را جدی بگیرند. او تأکید کرد که به توصیه‌های وزارت صحت کسی توجه نمی‌کند.

سخن‌گوی وزارت صحت افزود که در هفته‌ی جاری و هفته‌های آینده تعداد رویدادهای مثبت ویروس کرونا زیاد می‌شود و در صورتی که هرات قرنطین نشود، بحران ایجاد می‌شود.

این در حالی است که روز گذشته فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه نیز در یک نشست خبری خواستار قرنطین شدن هرات شده بود. آقای فیروز گفته بود که باید رفت‌وآمدها در شهر هرات از طرف روز محدود و تمامی رفت‌وآمدها به این ولایت نیز متوقف شود.

تاکنون 40 رویداد مثبت به ویروس کرونا در 13 ولایت کشور به ثبت رسیده است. از این مجموع، 21 مورد آن تنها در هرات ثبت شده است.

همچنان تا کنون یک نفر مبتلا به ویروس کرونا در بلخ فوت کرده است. سخن‌گوی وزارت صحت در نشست خبری امروزش گفت که او در ساحه‌ی تحت کنترل طالبان به خاک سپرده شده است.