بانک جهانی بیش از 100 میلیون دالر برای مبارزه با کرونا در افغانستان کمک کرد

اطلاعات روز: هم زمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در افغانستان، بانک جهانی کمک صد میلیون و 400 هزار دالری برای مبارزه با کرونا در افغانستان را تصویب کرده است.

در اعلامیه‌ی بانک جهانی که امروز (جمعه، 15 حمل) منتشر شده، آمده است که این مقدار پول به‌خاطر تقویت خدمات صحی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در 34 ولایت افغانستان ارایه خواهد شد.

هینری کرالی، نماینده‌ی بانک جهانی در افغانستان گفته است که با فراهم‌سازی این بسته کمک اضطراری توقع می‌رود که سیستم صحی افغانستان تقویت یافته و از شیوع گسترده‌ی کرونا در این کشور جلوگیری شود.

در اعلامیه‌ی بانک جهانی همچنان آمده است که این کمک برای افراد مبتلا به کرونا، افراد در معرض خطر این بیماری، پزشکان و پرسنل صحی، شفاخانه‌ها و لابراتوارها به مصرف خواهد رسید.

این در حالی است که روز گذشته سرور دانش، معاون دوم محمداشرف غنی نیز در ششمین جلسه کمیته جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از کمک 100 میلیون دالری بانک جهانی برای مبارزه با کرونا در افغانستان خبر داده بود.

تا کنون 273 نفر در 19 ولایت افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. هرات با 199 نفر و کابل با 32 نفر بیشترین آمار افراد مبتلا به کرونا را به خود اختصاص داده‌اند. از مجموع 273 نفر، 10 نفر بهبود یافته و شش نفر دیگر جان داده‌اند.

حکومت افغانستان به‌منظور جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، در شهرهای کابل، هرات، فراه، زرنج و غزنی قیود روزگردی را وضع کرده است.