طراح حمله‌ی موتربمب در غزنی

طالبان: حمزه وزیرستانی زنده است

به دنبال اعلام وزارت دفاع ملی مبنی بر کشته‌شدن طراح حمله‌ی موتربمب بر یک پایگاه ارتش در شهر غزنی، گروه طالبان با انتشار ویدویی اعلام کرده که این جنگ‌جویش زنده است.

ذبیح‌الله مجاهد، از سخن‌گویان طالبان در تویتی از این جنگ‌جوی این گروه به نام «کرامت‌خان» یاد کرده و گفته است که او هم‌اکنون در ولایت پکتیکا زندگی می‌کند.

در ویدیویی که از این جنگ‌جو نیز توسط این سخن‌گوی طالبان به نشر رسیده، او گفته است که در ساحه‌ی «گیان» پکتیکا به سر می‌برد.

صبح امروز (یک‌شنبه، ۱۰ قوس) وزارت دفاع ملی اعلام کرد که طراح حمله‌ی موتربمب بر پایگاه ارتش در غزنی در روستای «علی‌شیرخیل» ولسوالی گیروی این ولایت کشته شده است.

این وزارت در اعلامیه‌ای از طراح این حمله به نام «حمزه وزیرستانی» یاد کرده و گفته است که او و هفت تن از همراهانش در یک حمله‌ی هدفمند هوایی کشته شده‌اند.

روز گذشته یک موتر بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی یک پایگاه ارتش در شهر غزنی منفجر شد. ساعاتی پس از آن وزارت دفاع اعلام کرد که در این حمله‌ی موتربمب، ۱۰ نظامی کشته و هفت نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

مسئولان صحی در غزنی اما، تلفات این حمله را دست‌کم ۳۰ کشته و ۲۴ زخمی اعلام کردند.

مسئولیت این حمله را تاکنون هیچ گروهی بر عهده نگرفته است. اما در گذشته چنین حملات مشابه از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان انجام شده است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.