نیجریه یک میلیون دالر به افغانستان کمک کرد

دولت نیجریه مبلغ یک میلیون دالر به صندوق امانت بشردوستانه‌ی افغانستان کمک کرده است. این صندوق از سوی سازمان همکاری‌های اسلامی ایجاد شده است.

حسین ابراهیم طه، دبیرکل سازمان همکاری‌های اسلامی در بیانیه‌ای، ضمن استقبال از این کمک نیجریه، آن‌را سخاوت‌مندانه» توصیف کرده است.

به‌گفته‌ی او، این کمک مالی به موقع به تلاش‌های سازمان همکاری‌های اسلامی برای رسیدگی به وضعیت میلیون‌ها شهروند افغانستان، از جمله زنان و کودکان کمک می‌کند.

سازمان همکاری‌های اسلامی افزوده است که به حمایت از مردم افغانستان متعهد است. سازمان همکاری‌های اسلامی در عین حال گفته است که در اجرای کامل قطع‌نامه‌ی ویژه خود در مورد افغانستان که در آخرین نشست فوق‌العاده‌ی این سازمان در پاکستان صادر شد، دریغ نخواهد کرد.

سازمان همکاری‌های اسلامی از تمامی کشورهای عضو این سازمان خواسته است تا از طریق حساب بانکی‌ای که برای صندوق امانت بشردوستانه‌ی افغانستان در بانک توسعه اسلامی ایجاد شده است، کمک کنند.

این درحالی است که پس از تسلط طالبان بر افغانستان، دامنه‌ی فقر و بیکاری در این کشور گسترش یافته است. به‌گفته‌ی نهادهای کمک‌رسان، میزان افراد نیازمند به کمک‌های بشردوستانه در افغانستان در مقایسه به سال گذشته، ۳۰ درصد افزایش یافته است.

دیدگاه‌های شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *