سه شنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۷

رییس‌جمهور دستور بررسی دقیق اتهام آزار جنسی بر اعضای تیم ملی فوتبال زنان را صادر کرد

اطلاعات روز: رییس‌جمهور اشرف غنی گزارش اخیر روزنامه گاردین در مورد بدرفتاری و آزار جنسی با اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در فدراسیون فوتبال کشور را […]

اطلاعات روز: رییس‌جمهور اشرف غنی گزارش اخیر روزنامه گاردین در مورد بدرفتاری و آزار جنسی با اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان در فدراسیون فوتبال کشور را تکان‌دهنده خوانده و به دادستانی کل هدایت داده تا این موضوع را با دقت بیشتر بررسی کند.

آقای غنی شام روز دوشنبه (دوازدهم قوس) در دیدار با حفیظ‌ الله ولی رحیمی،‌ رییس کمیته ملی المپیک و شماری از ورزشکاران در ارگ گفته است که دادستانی کل با تمام صلاحیت این موضوع را به صورت همه‌جانبه و سرتاسری مورد بررسی قرار دهد.

در اعلامیه‌ی ارگ ریاست‌جمهوری به نقل از آقای غنی آمده است که هیچ‌گونه اهانت به ورزشکاران قابل تحمل نیست.

رییس‌جمهور غنی همچنان افزوده است که سوء استفاده از مقام و موقف قابل قبول نیست و ابعاد بداخلاقی در نهادهای ورزشی باید کنترل شود.

در همین حال،‌ محمدفرید حمیدی، دادستان کل کشور گفته است که اداره‌ی دادستانی کل پلان تحقیقاتی را روی دست گرفته و هیأتی به ریاست معاون دادستانی کل کاربررسی را رسما آغاز کرده است.

آقای حمیدی همچنان گفته است: «تحقیقات در رابطه به قضیه‌ی متذکره به‌صورت همه‌جانبه صورت می‌گیرد و گزارش اولیه‌ی نتایج این تحقیقات به زودترین فرصت با مردم افغانستان شریک ساخته خواهد شد.»

روز گذشته مجلس نمایندگان نیز ادعای بدرفتاری و آزار جنسی با اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان را شرم‌آور خوانده و خواستار بررسی آن شده بود.

این در حالی است که روز جمعه‌ی گذشته روزنامه گاردین به نقل از منابعی در تیم ملی فوتبال زنان افغانستان گزارش کرده بود که شماری از اعضای مرد فدراسیون فوتبال افغانستان در بدرفتاری جنسی در برابر بازی‌کنان زن نقش داشته‌اند.

در گزارش این روزنامه آمده بود که بدرفتاری با بازی‌کنان تیم ملی فوتبال زنان، در داخل افغانستان و نیز در یک کمپ آموزشی در اردن در ماه فبروری سال جاری میلادی صورت گرفته است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of