سه شنبه ۱۳ قوس ۱۳۹۷

صلاح‌الدین ربانی برای شرکت در نشست وزیران خارجه‌ی ناتو، به بروکسل رفت

اطلاعات روز: صلاح‌الدین ربانی، سرپست وزارت امور خارجه‌ی کشور امروز سه‌شنبه (سیزدهم قوس) به نمایندگی از افغانستان برای شرکت در نشست وزیران خارجه‌ی کشورهای عضو ناتو به بروکسل […]

اطلاعات روز: صلاح‌الدین ربانی، سرپست وزارت امور خارجه‌ی کشور امروز سه‌شنبه (سیزدهم قوس) به نمایندگی از افغانستان برای شرکت در نشست وزیران خارجه‌ی کشورهای عضو ناتو به بروکسل رفته است.

نشست وزیران خارجه‌ی کشورهای عضو ناتو قرار است فردا چهارشنبه در بروکسل برگزار شود.

در اعلامیه‌ی وزارت خارجه آمده است که آقای ربانی در این نشست در باره‌ی مسایل امنیتی،‌ صلح و انتخابات در افغانستان صحبت خواهد کرد.

در اعلامیه همچنان گفته شده است که در این نشست کشورهای عضو ناتو در مورد تعهدات و حضور‌شان در افغانستان بحث خواهند کرد.

این در حالی است که روز گذشته ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در یک نشست خبری در بروکسل گفت که ناتو در افغانستان می‌ماند، زیرا ماندن نیروهای ناتو در افغانستان به معنی حفاظت از کشورهای عضو ناتو است.

آقای استولتنبرگ گفت: «ما می‌دانیم که طالبان، داعش، القاعده و دیگر گروه‌ها در افغانستان حضور دارند و ماندن ما در این کشور به معنی تأمین امنیت کشورهای خود ما است. ما می‌خواهیم اطمینان یابیم که داعش فرصت حضور در افغانستان را پیدا نکنند.»

دبیرکل ناتو همچنان گفت که کشورهای عضو این سازمان پشتیبانی‌شان را از افغانستان و نیروهای امنیتی در این کشور ادامه خواهند داد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of