جمعه ۲۸ جدی ۱۳۹۷

اتمر: برای احیای اعتماد ملی و تغییر ساختار حکومت خود را در انتخابات نامزد می‌کنم

محمدحنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی کشور اعلام کرد که تیم انتخاباتی او تکمیل شده و در آینده‌ی نزدیک با معاونت اول محمدیونس قانونی و معاونت دوم محمد محقق خودش را در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده نامزد خواهد کرد.

اطلاعات روز: محمدحنیف اتمر، مشاور پیشین امنیت ملی کشور اعلام کرد که تیم انتخاباتی او تکمیل شده و امروز با معاونت اول محمدیونس قانونی و معاونت دوم محمد محقق خودش را در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده نامزد خواهد کرد.

آقای اتمر امروز جمعه (۲۸ جدی) در نشستی در کابل، برنامه‌های تیم انتخاباتی‌اش را در هفت محور اعلام کرد و گفت که این تیم به‌منظور تغییر ساختار و اصلاحات در حکومت و همچنان برای احیای اعتماد ملی و تحکیم وحدت ملی در کشور ایجاد شده است.

احیای اعتماد ملی و تحکیم وحدت ملی، صلح عادلانه و پایدار، امنیت سراسری در کشور، حکومت‌داری خوب، تأمین عدالت، حقوق بشر و حقوق زنان، مبارزه با فقر و فساد اداری و همکاری با منطقه و جامعه‌ی بین‌المللی از جمله برنامه‌های تیم «صلح و اعتدال» را تشکیل می‌دهد.

او گفت که تیم انتخاباتی «صلح و اعتدال» تمام تلاش‌ها را بر اساس ارزش‌های اسلامی برای رسیدن به صلح هماهنگ خواهد کرد.

آقای اتمر در بخشی از سخنانش افزود که در حال حاضر افغانستان با چهار خطر رو‌به‌رو است و حکومت فعلی نه‌تنها برای دفع این خطرها تلاشی نکرده، بلکه هر روز فرصت‌های طلایی به‌دست آمده را از دست می‌دهد.

به گفته‌ی او، تداوم جنگ تحمیلی بر مردم افغانستان، رقابت‌های بین‌المللی و بی‌ثباتی منطقه، فقر و محرومیت و همچنان ناتوانی حکومت موجود از جمله خطراتی است که مردم افغانستان با آن مواجه اند.

محمدحنیف اتمر از حکومت نیز خواست که به استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی احترام گذاشته و از کمیسیون‌های انتخاباتی و حکومت همچنان خواست که هر روز برنامه‌ی تازه را روی‌دست نگیرد.

او در ادامه افزود که برای نامزد شدن در انتخابات ریاست‌جمهوری حمایت شماری از احزاب و شخصیت‌های سیاسی از جمله حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین را جلب کرده است.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments