سه شنبه ۲۸ حوت ۱۳۹۷

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت‌های غور، بلخ، پکتیکا، هرات و بادغیس اعلام شد

کمیسیون مستقل انتخابات امروز (سه‌شنبه، ۲۸ حوت) نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت‌های غور، بلخ، پکتیکا، هرات و بادغیس و همچنان حوزه‌ی انتخاباتی سِک‌ها و اهل هنود را اعلام کرد.

اطلاعات روز: کمیسیون مستقل انتخابات امروز (سه‌شنبه، ۲۸ حوت) نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت‌های غور، بلخ، پکتیکا، هرات و بادغیس و همچنان حوزه‌ی انتخاباتی سِک‌ها و اهل هنود را اعلام کرد.

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات در یک نشست خبری در کابل گفت که محمدابراهیم ملک‌زاده، عطامحمد دهقان‌پور، کرام‌الدین رضازاده، گل‌زمان نایب، فاطمه کوهستانی و روقیه نایل از ولایت غور و غلام عباس ابراهیم‌زاده، احمدشاه رمضان، علم خان آزادی، عبدالحمید شریفی، سیدظاهر مسرور، محمدعلی محقق، گل‌رحمان همدرد، رییس عبدالخالق، صیفوره نیازی، فوزیه حمیدی و برشنا ربیع از ولایت بلخ به‌ترتیب به عنوان نمایندگان مردم این دو ولایت به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

خانم نورستانی همچنان گفت که محمدمیرزا کتوازی، نادرخان کتوازی، خالد اسد و ثریا اکبری از ولایت پکتیکا و حبیب‌الرحمان پدرام، محمدرضا وطن‌دوست خوشک، عمرنصیر مجددی، حاجی محمدصادق قادری، غلام‌فاروق مجروح، استاد حمیدالله حنیف، منورشاه بهادری، حاجی شاه پوپل، سید عظیم رضایی، حاجی نذیراحمد حنفی، الحاج غلام‌فارق نظری، سید طاها صادق، رحیمه جامی، مسعوده کروخی، ناهید احمدی فرید، سمین بارکزی و شهلا غوثی از ولایت هرات به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

رییس کمیسیون مستقل انتخابات در ادامه افزود که ضیاالدین اکازی، عبدالبصیر عثمانی، علی‌شاه نائب زاده و فریده بیکزاد از ولایت بادغیس و نرندرسنگ خالصه از حوزه‌ی انتخاباتی سِک‌ها و اهل هنود به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

خانم نورستانی در این نشست خبری همچنان گفت که کمیسیون انتخابات تلاش می‌کند که نتایج نهایی ولایت‌های باقی مانده را نیز به زودی اعلام کند.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این توانسته بود از جمع ۳۳ ولایت به استثنای ولایت غزنی که انتخابات پارلمانی این ولایت تاکنون برگزار نشده است، تنها نتایج نهایی ۱۸ ولایت را اعلام کند که با اعلام نتایج ولایت‌های غور، بلخ، هرات، پکتیکا و بادغیس تعداد این ولایت‌ها به ۲۳ ولایت رسیده و نتایج ده ولایت دیگر تاکنون نهایی نشده است.

انتخابات پارلمانی به تاریخ ۲۸ و ۲۹ میزان سال جاری در ۳۳ ولایت کشور برگزار شده بود.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments