دوشنبه ۲۶ حمل ۱۳۹۸

وزارت مهاجرین زمینه‌ی زندگی قانونی سه میلیون مهاجر را در ایران و پاکستان فراهم کرده است

وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان کشور اعلام کرد که این وزارت در سال مالی ۱۳۹۷ خورشیدی زمینه‌ی اقامت قانونی نزدیک به سه میلیون مهاجر افغان را در ایران و پاکستان فراهم کرده است.

اطلاعات روز: وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان کشور اعلام کرد که این وزارت در سال مالی ۱۳۹۷ خورشیدی زمینه‌ی اقامت قانونی نزدیک به سه میلیون مهاجر افغان را در ایران و پاکستان فراهم کرده است.

سید حسین عالمی بلخی، وزیر امور مهاجرین و عودت‌کنندگان که امروز (دوشنبه، ۲۶ حمل) در برنامه‌ی «حساب‌دهی حکومت به ملت» در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت در کابل صحبت می‌کرد، همچنان گفت که در سال گذشته‌ی خورشیدی به بیش از یک‌ونیم میلیون بیجاشده‌ی داخلی و عودت‌کننده در داخل کشور رسیدگی شده و از اخراج اجباری مهاجرین افغان از کشوروهای اروپایی و ترکیه نیز جلوگیری شده است.

آقای بلخی رسیدگی عاجل به بیش از ۱۲۵ هزار خانواده‌ی بیجاشده در داخل کشور و مدیریت بیش از ۸۰۰ هزار برگشت‌کننده به کشور را از دست‌آوردهای دیگر این وزارت در سال ۱۳۹۷ خورشیدی عنوان کرد.

او گفت که در نتیجه‌ی مذاکرات هیأت وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان با کشورهای میزبان مهاجرین، زمینه‌ی اقامت قانونی مهاجرین در آن کشورها فراهم شده و روی یک مدیریت مشترک مهاجرت، تفاهم شده است.

وزیر امور مهاجرین در ادامه گفت که سال گذشته شهرک‌های مهاجرین مورد بررسی تخنیکی قرار گرفته و از غصب بیش از چهار هزار نمره زمین در این شهرک‌ها جلوگیری شده است.

گفتنی است که براساس آمارهای این وزارت، در حال حاضر در حدود شش میلیون مهاجر افغان در بیرون از این کشور به‌سر می‌برند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of