سه شنبه ۲۷ حمل ۱۳۹۸

نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت هلمند اعلام شد

کمیسیون مستقل انتخابات شام امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت هلمند را اعلام کرد. براساس این نتایج شش مرد و دو زن به نمایندگی از مردم هلمند به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

اطلاعات روز: کمیسیون مستقل انتخابات شام امروز (سه‌شنبه، ۲۷ حمل) نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت هلمند را اعلام کرد. براساس این نتایج شش مرد و دو زن به نمایندگی از مردم هلمند به مجلس نمایندگان راه یافته‌اند.

محمدظفر صادقی، غلام ولی افغان، میرویس خادم، محمدکریم اتل، عبدالرشید عزیزی، شیرمحمد آخندزاده، نسیمه نیازی و شگوفه نورزی از افرادی اند که بیشترین آرای مردم هلمند را به دست آورده‌اند.

کمیسیون مستقل انتخابات در اعلامیه‌ای گفته است که رأی هیچ‌کسی در این نتایج ضایع نشده و از آرای مردم به شکل یک امانت در تمام روند حمایت شده است.

گفتنی است که کمیسیون مستقل انتخابات تا کنون توانسته است نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ۲۷ ولایت کشور و حوزه‌ی انتخاباتی سِک‌ها را اعلام کند. اکنون که نزدیک به شش ما از برگزاری انتخابات پارلمانی در کشور گذشته اما نتایج نهایی انتخابات پارلمانی شش ولایت دیگر به شمول کابل تا هنوز اعلام نشده است.

انتخابات پارلمانی به تاریخ ۲۸ و ۲۹ میزان سال گذشته‌ی خورشیدی در ۳۲ ولایت و به تاریخ ۵ عقرب در ولایت قندهار برگزار شد. در ولایت غزنی این انتخابات بنا بر دلایل سیاسی برگزار نشد.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
رحیمه حلیمی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
رحیمه حلیمی
Guest
رحیمه حلیمی

قسمیکه در متن ذکر گردیده است که انتخابات ولایت هلمند هیچگونه تقلب نشده و حق رای کسی تلف نگردیده است ، چون در ان صحنه نبودم و قضاوت غیابی هم نادرست است ، اعلان نتایج را دیدم ، و اما یا مردم هلمند فهم سیاسی شان محدود است و یا در شناخت ، تفکیک و تشخیص نمایندگان خود مهارت ندارند ، مردم شریف هلمند اگر از حق رای خود درست استفاده میکردند ، امروز بهترین نماینده شان به پارلمان راه میافت ، کسی به پارلمان راه میافت که در آینده از حق شان دفاع میکرد ، قانون گذار واقعی به… Read more »