یکشنبه ۲۲ ثور ۱۳۹۸

رییس کمیسیون انتخابات: بدون حمایت سازمان ملل، انتخابات افغانستان با «چالش» روبه‌رو خواهد شد

حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (یک‌شنبه، ۲۲ ثور) در کابل گفته است که بدون حمایت ملل متحد و شرکای انتخاباتی افغانستان، برگزاری انتخابات در کشور با چالش‌هایی روبه‌رو خواهد شد.

اطلاعات روز: حوا علم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان امروز (یک‌شنبه، ۲۲ ثور) در کابل گفته است که بدون حمایت سازمان ملل و شرکای انتخاباتی افغانستان، برگزاری انتخابات در کشور با چالش‌هایی روبه‌رو خواهد شد.

در اعلامیه‌ای که از سوی این کمیسیون به نشر رسیده، آمده است که خانم نورستانی این گفته‌ها را در دیدار اعضای این کمیسیون با مسئولان دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) در کابل مطرح کرده است.

در اعلامیه‌ای به نقل از گفته‌های خانم نورستانی آمده است که افغانستان در برگزاری انتخابات سال جاری به حمایت جامعه‌ی جهانی نیاز «مبرم» دارد.

در همین حال اورنگ زیب، یکی از کمیشنران این کمیسیون نیز با تأکید بر حمایت‌های جامعه‌ی جهانی و ملل متحد، گفته که افغانستان برای برگزاری این انتخابات، به حمایت مالی و تخنیکی ملل متحد نیازمند است.

به نقل از اعلامیه، مسئولان یوناما در این نشست برگزاری انتخابات در افغانستان در ششم ماه میزان سال جاری را سرنوشت‌ساز خوانده و گفته‌اند که ملل متحد و جامعه‌ی جهانی «به شرطی از انتخابات پیش‌رو در افغانستان حمایت می‌کند که این انتخابات با یک پلان واقع‌بینانه برگزار شود».

آنان گفته‌اند که ملل متحد تلاش کند که «صلابت و صلاحیت» این کمیسیون حفظ شود.

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات ششم میزان سال جاری را به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری تعیین کرده است. همزمان با این انتخابات، قرار است انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی نیز برگزار شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of