الیس ویلز در دیدار با اعضای کمیسیون انتخابات خواهان برگزاری انتخابات شفاف شد

خانم ویلز در این دیدار بر اهمیت یک پروسه معتبر و شفاف انتخابات، تسریع روند ثبت‌نام رأی‌دهندگان و استخدام و آموزش کارمندان مورد نیاز برای برگزاری انتخابات به موقع، تأکید کرده است.

اطلاعات روز: الیس ویلز، معاون وزیر امور خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی که روز یک‌شنبه به کابل آمده، صبح امروز (دوشنبه، ۲۳ ثور) با اعضای کمیسیون مستقل انتخابات دیدار کرده است.

سفارت امریکا در کابل در یک رشته توئیتی گفته است که در این دیدار در مورد آمادگی اعضای این کمیسیون برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری صحبت شده است.

این سفارت در ادامه نوشته است که خانم ویلز در این دیدار بر اهمیت یک پروسه معتبر و شفاف انتخابات، تسریع روند ثبت‌نام رأی‌دهندگان و استخدام و آموزش کارمندان مورد نیاز برای برگزاری انتخابات به موقع، تأکید کرده است.

گفتنی است که خانم ویلز پس از ورود به کابل و در دیدار جداگانه با رهبران حکومت وحدت ملی نیز در مورد اهمیت برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در زمان تعیین‌شده‌ی آن بحث و گفت‌وگو کرده بود.

معاون وزیر خارجه‌ی امریکا در دیدار با رییس اجرایی کشور گفته بود که امریکا برای کمک به انتخابات سراسری و بااعتبار در افغانستان متعهد است.

انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است همزمان با انتخابات شوراهای ولایتی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی به تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of