پنج شنبه ۲۳ جوزا ۱۳۹۸

کمیسیون انتخابات: ۱۵ هزار نفر تاکنون در روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان نام‌نویسی کرده‌اند

کمیسیون مستقل انتخابات کشور اعلام کرد که از آغاز روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان برای انتخابات ریاست‌جمهوری تاکنون حدود ۱۵ هزار نفر نام‌نویسی کرده‌اند.

اطلاعات روز: کمیسیون مستقل انتخابات کشور اعلام کرد که از آغاز روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان برای انتخابات ریاست‌جمهوری تاکنون حدود ۱۵ هزار نفر نام‌نویسی کرده‌اند.

حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دبیرخانه‌ی کمیسیون مستقل انتخابات امروز (پنج‌شنبه، ۲۳ جوزا) در «نشست ملی انتخابات» در کابل گفت که تاکنون ۹ هزار و ۳۸۵ مرد، چهار هزار و ۵۰۰ زن و ۱۱۳ کوچی در مراکز ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان در سراسر کشور ثبت نام کرده‌اند.

از سویی هم، آقای ننگ از شهروندان کشور خواست که در روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان شرکت کنند. او در عین حال گفت که ممکن است این روند برای انتخابات آینده‌ی شوراهای ولایتی و شوراهای ولسوالی در کشور برگزار نشود.

در همین حال زهره بیان شینواری، رییس کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی نیز در این نشست گفت که از آغاز ثبت شکایات از روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان در روز سه‌شنبه (۲۱ جوزا) تاکنون، ۴۱ شکایت در این کمیسیون ثبت شده است.

او تأکید کرد که این تعداد شکایت مربوط به حوزه‌‌ی انتخاباتی ولایت کابل می‌باشد.

به گفته‌ی خانم شینواری، این کمیسیون تاکنون از متباقی مراکز ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان در سایر ولایت‌ها شکایتی ثبت نکرده است.

روند ثبت‌نام تقویتی رأی‌دهندگان انتخابات ریاست‌جمهوری در ۳۳ ولایت و روند ثبت‌نام سراسری رأی‌دهندگان در ولایت غزنی پنج روز پیش (شنبه، ۱۸ جوزا) آغاز شد. قرار است این روند برای حدود دو هفته‌ی دیگر تا هشتم سرطان ادامه یابد.

این در حالی است که براساس تقویم اعلام شده از سوی کمیسیون مستقل انتخابات، انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است به تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of