سه شنبه ۱۸ سرطان ۱۳۹۸

اشرف غنی: به برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری شکی وجود ندارد

رییس‌جمهور غنی در این نشست همچنان به تمامی مسئولان ادارات دولتی هدایت داده است که از هیچ نوع کمک برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دریغ نکنند.

اطلاعات روز: رییس‌جمهور اشرف غنی می‌گوید که تعهد اخلاقی برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری وجود دارد و مردم  افغانستان نباید در این مورد به دیده‌ی شک و تردید بنگرند.

آقای غنی امروز (سه‌شنبه، ۱۸ سرطان) در نشست کابینه گفته است که یکی از «نقاط کلیدی» برای نیروهای امنیتی و ادارات ملکی (غیرنظامی) انتخابات و برگزاری آن در زمان تعیین‌شده است.

او افزوده: «در قسمت انتخابات هیچ نوع شک و شبهه وجود نداشته باشد، این وظیفه‌ی ملی ماست، وجیبه‌ی قانونی ماست و تعهد اخلاقی ما است.»

رییس‌جمهور غنی در این نشست همچنان به تمامی مسئولان ادارات دولتی هدایت داده است که از هیچ نوع کمک برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری دریغ نکنند.

او در عین حال از وزارت مالیه به‌خاطر تأمین منابع ملی و بین‌المللی برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری قدردانی کرده است.

از سویی هم رییس‌جمهور غنی در این نشست از تمام اعضای کابینه خواسته در زمان آغاز کمپین‌های انتخاباتی به ارایه‌ی خدمات برای مردم ادامه دهند.

آقای غنی از آنان خواست که در روند انتخابات بی‌طرفی کامل‌شان را حفظ کرده و به نفع یا ضرر کدام نامزد مشخص در امور انتخابات مداخله نکنند.

با این حال قرار است انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شود. برای احراز کرسی ریاست‌جمهوری ۱۸ نفر به‌شمول رییس‌جمهور اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور خود را نامزد کرده‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of