حمله‌ی هوایی در لوگر؛ «یک هیأت ادعای تلفات غیرنظامیان را بررسی می‌کند»

اطلاعات روز: مقام‌های محلی در ولایت لوگر می‌گویند که در نتیجه‌ی یک حمله‌ی هوایی در ولسوالی «برکی برک» این ولایت هشت نفر کشته و شش نفر دیگر زخمی شده‌اند.

ویس عبدالرحیم‌زی، ولسوال ولسوالی برکی برک لوگر به روزنامه اطلاعات روز گفت که حوالی ساعت 2:00 بامداد امروز (دوشنبه، 31 سرطان) در منطقه‌ی «دشت خاکه»ی این ولسوالی حملات هوایی انجام شده است که در نتیجه هشت نفر کشته و شش نفر دیگر زخمی شده‌اند.

آقای عبدالرحیم‌زی هرچند مشخص نکرد که حمله‌ی هوایی از سوی نیروهای خارجی صورت گرفته یا داخلی، اما گفت که در این حمله یک کمپ کوچی‌ها هدف قرار گرفته است.

او افزود که هویت کشته‌شدگان به‌دلیل این‌که ساحه‌ی حمله تحت کنترل طالبان است، مشخص نشده، اما زخمیان همه غیرنظامی‌اند که شامل زنان و کودکان نیز می‌شود. به گفته‌ی او، زخمیان برای درمان به شفاخانه‌ی ولسوالی برکی برک منتقل شده و وضعیت‌شان خوب گزارش شده است.

در همین حال، شاپور احمدزی، سخن‌گوی فرماندهی پولیس ولایت لوگر به روزنامه اطلاعات روز گفت که این حمله‌ی هوایی از سوی نیروهای خارجی و نیروهای کماندو به‌صورت مشترک انجام شده است.

آقای احمدزی گفت که در این حمله هشت جنگ‌جوی گروه طالبان کشته و مقداری سلاح و مهمات این گروه نیز از بین برده شده است.

از سویی هم، سخن‌گوی فرماندهی پولیس لوگر گفت که نماینده‌ی کوچی‌ها ادعا کرده که در این حمله 9 غیرنظامی به‌شمول چهار کودک، چهار زن و یک مرد کشته و شش غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

آقای احمدزی کشته و زخمی‌شدن غیرنظامیان را تأیید یا رد نکرد، اما گفت که یک هیأت از سوی والی این ولایت تعیین شده تا تلفات غیرنظامیان در این حمله‌ را بررسی کند.به گفته‌ی او، هیأت تعیین‌شده در حال حاضر در ولسوالی برکی برک مصروف بررسی این موضوع است و نتایج بررسی‌های آن تا کنون گزارش نشده است.