پنج‌شنبه 12 سپتامبر 2019

دسته‌ی انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به هوادارانش: از تقلب‌های انتخاباتی گزارش دهید

علی‌احمد عثمانی، رییس ستاد انتخاباتی دسته‌ی ثبات و همگرایی که امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ سنبله) در یک کنفرانس خبری در کابل صحبت می‌کرد، خطاب به هواداران این دسته افزود: «شما مسئولیت دارید که اگر چیزی را اطلاع یافتید در اختیار ارگان‌های مربوطه از جمله کمیسیون‌ها و تیم‌های انتخاباتی قرار بدهید.»

اطلاعات روز: دسته‌ی انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، از هوادارانش خواست که تقلب و تخلف‌های انتخاباتی را به کمیسیون‌ها و دسته‌های انتخاباتی گزارش دهند.

علی‌احمد عثمانی، رییس ستاد انتخاباتی دسته‌ی ثبات و همگرایی که امروز (پنج‌شنبه، ۲۱ سنبله) در یک کنفرانس خبری در کابل صحبت می‌کرد، خطاب به هواداران این دسته گفت: «شما مسئولیت دارید که اگر چیزی را اطلاع یافتید در اختیار ارگان‌های مربوطه از جمله کمیسیون‌ها و تیم‌های انتخاباتی قرار بدهید.»

آقای عثمانی از رسانه‌ها، نهادهای جامعه‌ی مدنی، احزاب سیاسی، نهادهای ناظر در روند انتخابات افغانستان و جامعه‌ی بین‌المللی نیز خواست که انتخابات ریاست‌جمهوری کشور را نظارت و برای شفاف‌برگزارشدن آن و تشویق مردم به شرکت در انتخابات با کمیسیون‌های انتخاباتی همکاری کنند. به گفته‌ی او، همکاری این نهادها می‌توانند سبب شفافیت در روند انتخابات و اشتراک گسترده‌ی مردم در این روند شود.

آقای عثمانی در بخشی از سخنانش گفت که دسته‌ی انتخاباتی ثبات و همگرایی نمی‌گذارد که تجربه‌ی انتخابات سال ۲۰۱۴ در کشور تکرار شود.

او با اشاره به دسته‌ی انتخاباتی «دولت‌ساز» گفت: «عملکرد شما در انتخابات سال ۲۰۱۴ باعث بخش از ناامیدی‌ها در جامعه‌ی ما و جامعه‌ی بین‌المللی شده است.» آقای عثمانی تأکید کرد که تقلب در این انتخابات به «ناامیدی جامعه‌ی افغانستان از مردم سالاری و جامعه‌ی بین‌المللی از کمک به افغانستان» انجامیده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری قرار است که تا حدود دو هفته‌ی دیگر (ششم میزان) برگزار شود. در این دور، ۱۷ نامزد به‌شمول محمد اشرف غنی و عبدالله عبدالله، رهبران حکومت وحدت ملی، برای احراز کرسی ریاست‌جمهوری باهم رقابت می‌کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of