سه شنبه 9 میزان 1398

رییس مجلس سنا: آرای بدون بیومتریک را به زور بالای کمیسیون می‌قبولانیم

آقای مسلمیار در یک ویدیوی کوتاه از او که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گفته است: «دوستان می‌گویند که رییس کمیسیون انتخابات گفته که آرای بدون بیومتریک شمار نمی‌شود، سر پدرش شمار می‌کنیم.»

اطلاعات روز: پس از آن‌که کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که آرای بدون بارکُد بیومتریک نزد این کمیسیون اعتبار ندارد، اکنون فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا گفته است که آرای بدون بیومتریک را با استفاده از زور سر کمیسیون انتخابات شمار می‌کند.

آقای مسلمیار در یک ویدیوی کوتاه از او که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، گفته است: «دوستان می‌گویند که رییس کمیسیون انتخابات گفته که آرای بدون بیومتریک شمار نمی‌شود، سر پدرش شمار می‌کنیم.»

حواعلم نورستانی، رییس کمیسیون مستقل انتخابات روز گذشته (دوشنبه، 8 میزان) اعلام کرده بود که آرای بدون بارکُد بیومتریک نزد این کمیسیون اعتبار ندارد و باطل خواهد شد. تیم انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی به رهبری عبدالله عبدالله نیز گفته است که کمیسیون انتخابات باید تنها آرایی را معتبر بشمارد که بیومتریک شده باشد.

خانم نورستانی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی در کابل گفته بود که فیصله‌ی اعضای رهبری این کمیسیون در ابتدا استفاده از دستگاه‌های بیومتریک در روز انتخابات بود و در شمارش آرا نیز آرایی معتبر خواهد بود که بیومتریک شده باشد.

کمیسیون مستقل انتخابات در حالی به اعتبار آرای بیومتریک شده تأکید دارد که شکایت‌هایی از کارنکردن دستگاه‌های بیومتریک و ناآشنایی کارکنان کمیسیون مستقل انتخابات با این دستگاه‌ها وجود داشت.

انتخابات ریاست‌جمهوری به تاریخ ششم میزان در حالی برگزار شد که پیش از آن گروه طالبان تهدید کرده بود که مراکز و محلات رأی‌دهی را آماج حملات نظامی قرار خواهد داد.

با وجود این تهدیدها، اما انتخابات در فضای نسبتا امن برگزار شد. انتظار می‌رود که نتایج ابتدایی این انتخابات به تاریخ بیست‌وهفتم میزان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات اعلام شود، اما حبیب‌الرحمان ننگ، رییس دارالانشای کمیسیون مستقل انتخابات امروز در یک نشست خبری در کابل گفت که نبود ناظران، امور انتخاباتی را با تأخیر مواجه کرده است.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
1 دیدگاه
تازه‌ترین‌ها
قدیمی‌ترین‌ها
Inline Feedbacks
View all comments