سه شنبه 12 قوس 1398

وزارت خارجه امریکا خواستار بررسی ادعای سوءاستفاده جنسی از کودکان در لوگر شد

خانم ویلز افزوده است: «خشونت جنسی و شیوه‌هایی مانند بچه‌بازی در هیچ جامعه‌ای جایی ندارد.» این اظهارات او در یک پیام تویتری از سوی دفتر او همگانی شده است.

اطلاعات روز: وزارت خارجه‌ی ایالات متحده امریکا به ادعاهای سوءاستفاده‌ی جنسی از دانش‌آموزان مکاتب در ولایت لوگر واکنش نشان داده و خواستار بررسی این ادعاها شده است.

آلیس ویلز، معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی گزارش‌ها در مورد سوءاستفاده‌ی جنسی از دانش‌آموزان در مکاتب ولایت لوگر را «عمیقا» نگران‌کننده توصیف کرده است.

او از مقام‌های حکومت افغانستان به ویژه از دادستانی کل این کشور خواسته است که این ادعاها را با جدیت و قاطعیت کامل بررسی کنند.

خانم ویلز افزوده است: «خشونت جنسی و شیوه‌هایی مانند بچه‌بازی در هیچ جامعه‌ای جایی ندارد.» این اظهارات او در یک پیام تویتری از سوی دفتر او همگانی شده است.

در پاسخ به این خواست معاون وزارت خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی، صدیق صدیقی، سخن‌گوی ریاست‌جمهوری افغانستان گفته است که دولت افغانستان پس از تکمیل‌شدن تحقیقات دادستانی کل و کمیسیون مستقل حقوق بشر، در این باره با قاطعیت اقدام خواهد کرد.

آقای صدیقی نیز در یک پیام تویتری گفته است که قوانین افغانستان نهادها را متعهد به پاسخ‌گویی ساخته است.

این در حالی است که در ماه عقرب سال جاری روزنامه گاردین گزارش کرده بود که 546 کودک پسر در شش مکتب در ولایت لوگر از سوی حلقه‌ای متشکل از آموزگاران، دانش‌آموزان بزرگتر و افراد قدرتمند، مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته‌اند.

این گزارش با واکنش‌ها و انتقادهایی همراه شد. رییس‌جمهور اشرف غنی از دادستانی کل و کمیسیون مستقل حقوق بشر خواست تا این موضوع را به گونه‌ی جدی بررسی کند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments