چهارشنبه 13 قوس 1398

هواداران «ثبات و همگرایی» در پروان، پنجشیر، جوزجان و غور تظاهرات کردند

به گفته‌ی سخن‌گوی حزب جنبش ملی، آمادگی‌ها برای راه‌اندازی تظاهرات در چهار ولایت شمال و شمال‌شرقی از جمله بدخشان، بلخ، قندوز و سمنگان نیز وجود دارد.

اطلاعات روز: در ادامه‎‌ی تظاهرات هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله، دامنه‌ی اعتراض آنان در چهار ولایت دیگر نیز گسترش یافته است.

بشیراحمد ته‌ینج، سخن‌گوی حزب جنبش ملی به روزنامه اطلاعات روز گفت که هواداران تیم «ثبات و همگرایی» امروز (چهارشنبه، 13 قوس) در ولایت‌های پروان، پنجشیر، جوزجان و غور تظاهرات کرده‌اند.

حزب جنبش ملی به رهبری عبدالرشید دوستم یکی از حامیان تیم «ثبات و همگرایی» است. عنایت‌الله بابر فرهمند به نمایندگی از این حزب به عنوان معاون اول در تکت انتخاباتی آقای عبدالله حضور دارد.

آقای ته‌ینج همچنان گفت که به دلیل خاموشی کمیسیون مستقل انتخابات و دریافت‌نکردن پاسخ قناعت‌بخش از سوی این کمیسیون، حضور مردم با گذشت هر روز در تظاهرات بیشتر می‌شود.

او افزود که روز جمعه آینده قرار است هواداران تیم «ثبات و همگرایی» در ولایت بامیان تظاهرات کنند و پس از آن دامنه‌ی اعتراضات در دیگر ولایات نیز گسترش خواهد یافت.

به گفته‌ی سخن‌گوی حزب جنبش ملی، آمادگی‌ها برای راه‌اندازی تظاهرات در چهار ولایت شمال و شمال‌شرقی از جمله بدخشان، بلخ، قندوز و سمنگان نیز وجود دارد.

این در حالی است که هواداران تیم «ثبات و همگرایی» پیش از این در ولایت‌های کابل، بغلان، تخار، فاریاب و سرپل نیز در اعتراض به آنچه که «تقلب گسترده و سیستماتیک» در انتخابات ریاست‌جمهوری خواندند، تظاهرات کردند.

معترضان در کابل و دیگر ولایات از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته/ می‌خواهند که به مسیر قانون، طرزالعمل‌ها و لوایح نافذ انتخاباتی برگردد.

این معترضان همچنان خواستار ابطال ۳۰۰ هزار رأی «غیربیومتریک و جعلی» هستند. کمیسیون مستقل انتخابات اما اعلام کرده است که این کمیسیون نمی‌تواند قبل از بازشماری و تفتیش، آرا را باطل کند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments