سه شنبه ۱۲ قوس ۱۳۹۸

هواداران «ثبات و همگرایی» در سرپل تظاهرات کردند

ذبیح‌الله امانی، سخن‌گوی والی سرپل می‌گوید که تظاهرات در این ولایت از مقر حزب جنبش ملی به رهبری عبدالرشید دوستم در مرکز شهر سرپل آغاز شده است.

اطلاعات روز: هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» به رهبری عبدالله عبدالله امروز (سه‌شنبه، ۱۲ قوس) در ولایت شمالی سرپل دست به تظاهرات زده‌اند. پس از کابل، این چهارمین ولایتی است که هواداران این تیم در آن دست به تظاهرات زده‌اند.

منابع محلی در ولایت سرپل می‌گویند که تظاهرات امروز هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» مسالمت‌آمیز است و تا کنون ادامه دارد.

ذبیح‌الله امانی، سخن‌گوی والی سرپل می‌گوید که تظاهرات در این ولایت از مقر حزب جنبش ملی به رهبری عبدالرشید دوستم در مرکز شهر سرپل آغاز شده است.

آقای امانی حوالی چاشت امروز به روزنامه اطلاعات روز گفت که نیروهای امنیتی با آمادگی کامل در حال تأمین امنیت معترضان است و تا کنون کدام رویداد خاص امنیتی اتفاق نیفتاده است.

این در حالی است که روز جمعه گذشته هزاران تن از هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در کابل در اعتراض به آنچه که «تقلب گسترده و سیستماتیک» در انتخابات ریاست‌جمهوری خواندند، تظاهرات کردند.

روز یک‌شنبه شماری دیگر از هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در بغلان نیز تظاهرات کرده بودند. یک روز پیش از آن، هواداران تیم انتخاباتی «دولت‌ساز» به رهبری محمد اشرف غنی نیز در حمایت از کمیسیون مستقل انتخابات در ولایت بغلان تظاهرات کرده بودند.

روز دوشنبه نیز هواداران تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» در ولایت‌های فاریاب و تخار تظاهرات کرده بودند.

معترضان در کابل و دیگر ولایات از کمیسیون مستقل انتخابات خواسته/ می‌خواهند که به مسیر قانون، طرزالعمل‌ها و لوایح نافذ انتخاباتی برگردد.

این معترضان همچنان خواستار ابطال ۳۰۰ هزار رأی «غیربیومتریک و جعلی» هستند، اما یک روز پس از تظاهرات کابل، کمیسیون مستقل انتخابات اعلام  کرد که این کمیسیون نمی‌تواند قبل از بازشماری و تفتیش، آرا را باطل کند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments