در شهر مزارشریف قیودات شدید گشت‌وگذار وضع شد

اطلاعات روز: منابع امنیتی در ولایت بلخ می‌گویند که به‌منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قیودات شدید گشت‌وگذار در شهر مزارشریف، مرکز این ولایت وضع شده است.

عادل‌شاه عادل، سخن‌گوی فرماندهی پولیس ولایت بلخ به روزنامه اطلاعات روز گفت که نیروهای امنیتی این قیودات را از امروز (دوشنبه، ۲۵ حمل) به‌خاطر سلامتی جان شهروندان و جلوگیری از شیوع و گسترش کرونا وضع کرده‌اند.

آقای عادل همچنان گفت که دروازه‌های ورودی اطراف شهر مزارشریف به‌روی موترهای شخصی مسدود است و تنها وسایط نیروهای امنیتی و نهادهای امدادرسان و همچنان وسایط حامل مواد ارتزاقی می‌توانند از کمربندها عبور و مرور داشته باشند.

او از شهروندان بلخ خواست تا از برگزاری میله‌های دوستانه، سیر و سیاحت در دشت‌ها و از تردد وسایط نقلیه بدون ضرورت عاجل در شهر خوداری کنند. عادل تأکید کرد که قیودات گشت‌وگذار تا اطلاع بعدی به‌صورت جدی تطبیق می‌شود.

سخن‌گوی پولیس بلخ همچنان از شهروندان این ولایت خواست که با نیروهای امنیتی در این راستا همکاری کرده و در خانه‌های‌شان بمانند. آقای عادل افزود که پولیس با افرادی که بدون نیاز در جاده‌ها گشت‌وگذار کنند، به‌صورت قانونی برخورد خواهد کرد.

این در حالی است که تا کنون ۶۶۵ نفر در ۲۷ ولایت کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. تنها در ولایت بلخ ۲۱ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان چهار نفرشان فوت کرده‌اند.

به تازگی شماری از رسانه‌ها از ثبت پنجمین مورد فوتی در بلخ در اثر کرونا خبر داده‌اند. وزارت صحت عامه اما تا کنون این مورد فوتی را تأیید نکرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *