یکشنبه 11 جوزا 1399

ایران یازده تُن تجهیزات طبی به افغانستان کمک کرد

بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل هدف از این کمک‌های کشورش به افغانستان را حفاظت از جان کارمندان صحی که در خط نخست مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند، عنوان کرده است.

اطلاعات روز: وزارت صحت عامه‌ی کشور اعلام کرد که ایران یازده تُن تجهیزات طبی برای مبارزه با ویروس کرونا به افغانستان کمک کرده است.

این کمک‌ها که شامل کیت‌های تشخیص ویروس کرونا، دستگاه‌های تنفس مصنوعی و لوازم آن، ماسک و مواد ضدعفونی می‌شود، امروز (یک‌شنبه، ۱۱ جوزا) رسما به وزارت صحت تسلیم داده شده است.

بشیر نورمل، معین پالیسی و پلان وزارت صحت عامه ضمن قدردانی از این کمک ایران گفته است: «با وجود این‌که کشور ایران در حال حاضر در بحران ویروس کرونا قرار دارد؛ اما با آن‌هم مقدار یازده تُن تجهیزات طبی به افغانستان کمک نموده است.»

آقای نورمل تجهیزات کمک‌شده از سوی ایران را از ضروریات مهم وزارت صحت عامه خوانده و خواهان کمک‌های بیشتر ایران در امر مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان شده است.

در همین حال، بهادر امینیان، سفیر ایران در کابل هدف از این کمک‌های کشورش به افغانستان را حفاظت از جان کارمندان صحی که در خط نخست مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند، عنوان کرده است.

آقای امینیان همچنان گفته است که این نخستین کمک‌های ایران به افغانستان نیست، بلکه تهران پس از این نیز به ادامه‌ی کمک‌هایش به کابل متعهد است.

این در حالی است که براساس آمار رسمی وزارت صحت عامه، تا کنون ۱۵ هزار و ۲۰۵ نفر در افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بیش از ۴۰۰ کارمند صحی نیز در میان افراد مبتلا به کرونا شاملند. از سوی هم، از مجموع افراد مبتلا به کرونا، تا کنون یک‌هزار و ۳۲۸ نفرشان بهبود یافته و ۲۵۷ نفر دیگرشان جان داده‌اند.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments