گفته می‌شود باری یکی از آموزگاران این کودک از او پرسیده بود که چرا کارخانگی‌ات را انجام نمی‌دهی، این معلم از فردای همان روز از منطقه گم شده و گفته می‌شود که فعلا برای امرار معاش در هلمند به چوپانی مشغول است.

عیسا قلندر

یکی از وکلای پارلمان پسر بسیار برومندی دارد و چنان این فرزندش را سالم و مفید تربیه کرده است که زبان از وصفش عاجز است. من ابتدا چند تا از دست‌آوردهای پسر خردسال این وکیل را با شما شریک می‌کنم.

این پسر نوجوان اولین افغان است که «شیر» نیست. وی درحالی‌که همه‌ی افغان‌ها فریاد می‌زنند که ما شیر هستیم، تابوشکنی کرده و بدون فریاد زدن در پشت شیشه موترش به خط خوانا نوشته است که «عقاب» است. مادر این نوجوان تابوشکن در این مورد به رسانه‌ها گفت: «پسر من از زمین بدش می‌آید. هیچ دوست ندارد مثل شیر در روی زمین سگ‌سگ شود. او عاشق آسمان است، دوست دارد مثل عقاب در آسمان پرواز کند. اما ناگفته نماند که این‌جا افغانستان است و حتا عقاب‌هایش نیز مشکلات خوده می‌داشته باشند. اولین تشویش پسرم این است که اگر در آسمان پرواز کند و یک‌دفعه خدای نخواسته او را تشناب بگیرد و او مثل عقاب از همان بالا یک فُررت بکند و فضله‌اش بر سر مادرش بیفتد، آن‌وقت چه‌ کار کند؟ مردم چه خواهند گفت؟ نمی‌گویند که این بی‌تربیت بر سر مادرش تشناب کرده؟ حتما می‌گویند. اما باز هم او دوست دارد مردم او را عقاب بخوانند.»

ثبت خاطرات شیرین در ایام کودکی، دست‌آورد دوم ایشان است. ایشان در چندین ولایت افغانستان سفر یا زندگی کرده و در تمام این ولایات خاطرات شیرینی از بازی‌های مسلحانه برجای گذاشته است. مادر این نوجوان می‌گوید که پسرش علاقه‌ی شدید به ورزش دارد و ورزش مورد علاقه‌اش، فیر هوایی است: «من اصلا قصد وکالت نداشتم، اما هر روز می‌دیدم که اشتیاق پسرم می‌سوزد. مجبور شدم وکیل شوم تا برای پسرم سلاح تهیه کنم تا استعدادش ضایع نشود. به همین خاطر ایشان در محل مسکونی، در سرک، در کوه، در دشت و حتا هنگام رانندگی فیر می‌کند که یعنی ورزش می‌کند.»

دست‌آورد سوم این کودک نوجوان ترویج بی‌دریغ بی‌بندوباری است. ایشان در حال حاضر الگوی تمام نوجوانانی که علاقه و امکانات بی‌بندوباری را دارند می‌باشد. گفته می‌شود باری یکی از آموزگاران این کودک از او پرسیده بود که چرا کارخانگی‌ات را انجام نمی‌دهی، این معلم از فردای همان روز از منطقه گم شده و گفته می‌شود که فعلا برای امرار معاش در هلمند به چوپانی مشغول است. مادرش می‌گوید که هیچ‌کسی این نوجوان را به‌صورت جدی در عرصه‌ی بی‌بندوباری حمایت نکرده، بلکه او استعداد خدادادی دارد و با استفاده از امکانات ناچیزی که مادرش در اختیارش قرار می‌دهد، تبدیل به سرآمد بی‌بندوباران افغانستان و حتا منطقه شده است. مادرش از دولت می‌خواهد که برای حفظ امنیت پسرش تلاش بیش‌تر کند و امکانات بیش‌تری فراهم کند. چرا که او مشهور شده و دست‌های پنهان کشورهای همسایه در صدد ترور وی است.

این فرزند وکیل، دست‌آوردهای بی‌شماری دارد که شرحش این‌جا نمی‌گنجد. پارلمان افغانستان تصمیم دارد در روزهای آینده از مادر این پسر تقدیر ویژه کند. رییس پارلمان دستور شفاهی داده است که یک تقدیرنامه‌ی درجه‌بالا از طرف پارلمان به وکیله صاحب به خاطر بی‌توجهی‌های ناشیانه و حمایت گسترده از فرزندِ برومندِ بی‌مغزِ بدمستش اعطا شود. وکیله صاحب از پارلمان خواسته که این تقدیرنامه را به پسرش بدهد، چرا که فقط پسرش شایسته‌ی این تقدیرنامه است. اما این کودک می‌گوید که تمام افتخارات او به مادرش برمی‌گردد. موتر، سلاح و پول را مادرش فراهم می‌کند. پولیس و امنیت و مردم اگر اعتراضی ندارند هم از خاطر روی مادرش است.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments