اعضای هیات مذاکره‌کننده‌ی صلح دولت در دوحه با مقام‌های ارشد سازمان ملل دیدار کردند

شماری از اعضای هیات مذاکره‌کننده‌ی صلح جمهوری اسلامی افغانستان با ژیل میشو، معاون دبیرکل سازمان ملل در بخش امنیت و مصونیت دیدار کرده‌اند.

در این دیدار که امروز (شنبه، ۱۵ جوزا) در دوحه، پایتخت قطر انجام شده، دیبورا لاینز، نماینده‌ی خاص دبیرکل سازمان ملل برای افغانستان نیز حضور داشته است.

طبق اعلام هیات مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان، ژیل میشو در این دیدار بر حمایت دوامدار سازمان ملل از روند صلح افغانستان تاکید کرده است.

در همین حال، اعضای هیات مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان از نقش سازمان ملل در روند مذاکرات صلح سپاس‌گزاری کرده‌اند.

آنان همچنین ابراز امیدواری کرده‌اند که در دور تازه‌ی مذاکرات صلح در مورد مسایل عمده و اساسی صحبت شود و به پیشرفتی که مردم افغانستان به آن رضایت داشته باشند، دست یابند.

شماری از اعضای هیات مذاکره‌کننده‌ی جمهوری اسلامی افغانستان در ۱۱ جوزا کابل را به مقصد دوحه ترک کردند.

از آن زمان تا کنون هیچ گزارشی از دیدار نمایندگان دولت و طالبان منتشر نشده است.

این درحالی است که اخیرا وزیران خارجه‌ی افغانستان، چین و پاکستان در چهارمین نشست سه‌جانبه‌ی‌شان خواهان آغاز مذاکرات معنادار میان دولت و طالبان شده‌اند.

افزون بر این، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان نیز بر آغاز هرچه زودتر مذاکرات معنادار میان دولت و طالبان و کاهش خشونت‌ها در افغانستان تاکید کرده است.