شنبه ۱۱ حوت ۱۳۹۷

یاماموتو: صلح افغانستان یکی از اولویت‌های مهم سازمان ملل متحد است

تدامیچی یاماموتو، نماینده‌ی خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در دیدار با محمدعمر داوودزی، رییس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح گفته است که روند صلح افغانستان یکی از اولویت‌های مهم برای افغانستان، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی است.

اطلاعات روز: تدامیچی یاماموتو، نماینده‌ی خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در دیدار با محمدعمر داوودزی، رییس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح گفته است که روند صلح افغانستان یکی از اولویت‌های مهم برای افغانستان، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی است.

در این دیدار که امروز (شنبه، ۱۱ حوت) در دفتر کار آقای داوودزی در کابل انجام شده، دو طرف در مورد روند صلح، برگزاری لویه جرگه مشورتی صلح و نقش سازمان ملل متحد در روند صلح بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

رییس دبیرخانه‌ی شورای عالی صلح از همکاری‌های سازمان ملل متحد با افغانستان قدردانی کرده و بر گسترش این همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف به ویژه در روند صلح تأکید کرده است.

آقای داوودزی همچنان گفته است فضای مساعد در سطح ملی و بین‌المللی برای صلح افغانستان به وجود آمده اما همکاری‌های بیشتر کشورهای منطقه در این روند ضروری است.

آقای یاماموتو نیز از ادامه‌ی همکاری‌های سازمان ملل متحد با افغانستان به ویژه در زمینه‌ی صلح اطمینان داده است. به گفته‌ی او: «پروسه‌ی صلح افغانستان یکی از اولویت‌های مهم برای افغانستان، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی شمرده می‌شود.»

نماینده‌ی خاص سازمان ملل متحد برای افغانستان در ادامه گفته است که این سازمان تلاش می‌کند تا در هماهنگی با شورای عالی صلح در تسهیل روند صلح افغانستان همکاری کند.

این در حالی است که بحث‌ها در مورد روند صلح افغانستان بیشتر از هر وقت دیگر جدی‌تر شده و امیدواری‌ها نیز برای تأمین صلح در این کشور افزایش یافته است. اما آنچه که مایه‌ی نگرانی شهروندان پنداشته می‌شود، از دست رفتن دست‌آوردهایی است که در جریان ۱۷ سال گذشته به آن دست یافته‌اند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of