چهارشنبه 17 آوریل 2019

شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز عملیات بهاری طالبان را محکوم کرد

در اعلامیه‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز سه‌شنبه (۲۷ حمل) به اتفاق اکثریت اعضای این شورا منتشر شده، از طرف‌های درگیر در جنگ نیز خواسته شده است تا از فرصت‌های پیش آمده برای مذاکرات صلح و پایان دادن به جنگ استفاده کنند.

اطلاعات روز: شورای امنیت سازمان ملل متحد آغاز عملیات بهاری طالبان زیر نام «الفتح» را محکوم کرده و گفته است که آغاز این عملیات هیچ دست‌آوردی جز افزایش درد و رنج غیرضروری برای مردم افغانستان ندارد.

در اعلامیه‌ی شورای امنیت سازمان ملل متحد که به اتفاق اکثریت اعضای این شورا منتشر شده، از طرف‌های درگیر در جنگ نیز خواسته شده است تا از فرصت‌های پیش آمده برای مذاکرات صلح و پایان دادن به جنگ استفاده کنند.

اعضای این شورا به روند صلح به رهبری و مالکیت فراگیر افغان‌ها برای تأمین رفاه و ثبات بلندمدت در افغانستان تأکید کرده و گفته‌اند که از تلاش‌های دولت افغانستان برای رسیدن به این هدف حمایت می‌کنند.

در همین حال، زلمی خلیل‌زاد، نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت خارجه‌ی امریکا برای صلح افغانستان نیز از تصمیم شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومت آغاز عملیات بهاری «الفتح» طالبان استقبال کرده است.

آقای خلیل‌زاد یک بار دیگر بر پایان دادن به خشونت و برقراری آتش‌بس در افغانستان تأکید کرده است.

او پیش از این نیز ضمن محکوم کردن آغاز عملیات بهاری طالبان، گفته بود که اعلام جنگ از سوی طالبان در این مقطع زمانی نشان می‌دهد که این گروه هنوز هم به روش‌های گذشته پایبند است.

گفتنی است که گروه طالبان به تاریخ ۲۳ حمل عملیات بهاری‌اش زیر نام «الفتح» را اعلام کرد.

به دنبال آن، ارگ ریاست‌جمهوری کشور آغاز این عملیات را محکوم کرده و آن‌را نشانه‌ی واضح «اصرار طالبان» بر دوام جنگ نامشروع در افغانستان دانست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of