دوشنبه 23 ثور 1398

الیس ویلز: بندر چابهار همچنان از تحریم‌ها مستثنا است

الیس ویلز، معاون وزیر خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در دیدار با صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه‌ی کشور از دوام «استثنا قراردادن» بندر چابهار از تحریم‌های امریکا بر ایران خبر داده است.

اطلاعات روز: الیس ویلز، معاون وزیر خارجه‌ی امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی در دیدار با صلاح‌الدین ربانی، سرپرست وزارت خارجه‌ی کشور از دوام «استثنا قراردادن» بندر چابهار از تحریم‌های امریکا بر ایران خبر داده است.

در این دیدار که امروز (دوشنبه، 23 ثور) در کابل انجام شده، دو طرف روی انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو، همکاری‌های منطقه‌ای، امنیت و مبارزه با هراس‌افگنی بحث و گفت‌وگو کرده‌اند.

خانم ویلز در این دیدار بر تعهد درازمدت امریکا در عرصه‌های مختلف به افغانستان تأکید کرده است. او همچنان گفتمان جامع داخلی مردم افغانستان به‌خاطر به نتیجه رسیدن گفت‌وگوهای صلح را «بسیار مهم» خوانده است.

در همین حال صلاح‌الدین ربانی نیز از ادامهی کمکهای ایالات متحدهی امریکا به افغانستان قدردانی کرده و اجماع داخلی و منطقه‌ای برای دست‌یافتن به صلح را با اهمیت دانسته است.

گفتنی است که خانم ویلز روز یک‌شنبه به کابل آمده است. او در سفرش به کابل تا کنون با رهبران حکومت وحدت ملی و اعضای کمیسیون مستقل انتخابات نیز دیدار و در مورد برگزاری انتخابات شفاف و سراسری بحث و گفت‌وگو کرده است.

اطلاع‌رسانی
به من اطلاع بده در صورتی که
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments