چهارشنبه 15 می 2019

تیراندازی پولیس در پنج‌صد فامیلی شهر کابل یک کشته و یک زخمی برجا گذاشت

اطلاعات روز: مسئولان امنیتی در ولایت کابل تأیید می‌کنند که امروز (چهارشنبه، ۲۵ ثور) در جریان تیراندازی نیروهای پولیس در حوزه‌ی پانزدهم امنیتی شهر کابل، یک نفر […]

اطلاعات روز: مسئولان امنیتی در ولایت کابل تأیید می‌کنند که امروز (چهارشنبه، ۲۵ ثور) در جریان تیراندازی نیروهای پولیس در حوزه‌ی پانزدهم امنیتی شهر کابل، یک نفر کشته شده است.

فردوس فرامرز، سخن‌گوی فرماندهی پولیس این ولایت به روزنامه اطلاعات روز گفت که در جریان این تیراندازی که در منطقه‌ی «پنجصد فامیلی» در حوزه‌ی پانزدهم امنیتی رخ داده،‌ یک نفر دیگر نیز زخمی شده است.

آقای فرامرز افزود که این رویداد زمانی رخ داده است که شماری از «افراد ولگرد» پس از اقدام پولیس مبنی بر تلاشی آنان، از محل بازرسی پولیس فرار کردند و پولیس یک تن آنان را با سلاح دست‌داشته‌‌اش بازداشت کرد.

به گفته‌ی او، پس از آن متباقی این افراد «با استفاده از احساسات مردم» زمینه‌ی یک «تشنج» را فراهم کرده و بر پاسگاه‌های پولیس یورش ‌بردند.

آقای فرامرز تأکید کرد که پولیس به منظور جلوگیری از تعرض این افراد و فرار مجرم از بازداشت پولیس، تیر اندازی کرده است.

در همین حال شماری از شاهدان عینی گفته‌اند که پولیس به «بهانه‌های بازداشت افراد ولگرد» بر مردم شلیک کرده که در نتیجه یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند. اما پولیس با رد این ادعا می‌گوید که تصمیم پولیس مبنی بر افراز محل بازرسی در این ساحه بر اساس شکایات مردم گرفته شده است.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of