هوادار: جانم فدای رهبر. تو وارث ابومسلم خراسانی هستی. تو تنها پناهگاه مبارزان حقیقی این سرزمین هستی. بگذار سکه‌پرستان و معامله‌گران به پابوسی این انسان خیانت‌کار به ارگ بروند؛ اما روحیه‌ی تسلیم‌ناپذیر توست که به ما امید و دلگرمی می‌بخشد.

اگر والیبال بازی کرده باشید، حتما می‌دانید که هوادار بودن یعنی چه. نه، منظورم این نیست که عده‌ای پشت میدان والیبال می‌نشینند و هوادار این تیم یا آن تیم هستند. منظورم از خود توپ است. محمد با لب‌های آویخته وارد میدان می‌شود و توپ را به‌سوی عزت می‌اندازد و می‌گوید «هوا ندارد». عزت توپ را می‌گیرد و می‌گوید «بد نیست، برای امروز به حد کافی هوا دارد».

در دنیای سیاست هم هوا داشتن گاهی رنج عظیمی است. رهبر می‌گوید «فلانی، اگر تو واقعا هواداری، پس چرا خیز نمی‌کنی؟ چرا وقتی بر زمینت می‌زنم، همان‌جا می‌مانی و جمپ بر نمی‌داری؟ چرا از یک جایت فیش فیش می‌آید؟ چرا ترنگ نیستی؟ چرا لول نمی‌خوری؟ چرا سبک نیستی؟ چرا کپ کپ می‌کنی؟»

تعامل رهبر و هوادار

رهبر: این رییس‌جمهور فاسد است؛ خاین و وطن‌فروش است و دروغ می‌گوید. آیا شما از من انتظار دارید که با یک آدم فاسد، خاین، وطن‌فروش و دروغ‌گو همراه شوم؟

هوادار: جانم فدای رهبر. تو وارث ابومسلم خراسانی هستی. تو تنها پناهگاه مبارزان حقیقی این سرزمین هستی. بگذار سکه‌پرستان و معامله‌گران به پابوسی این انسان خیانت‌کار به ارگ بروند؛ اما روحیه‌ی تسلیم‌ناپذیر توست که به ما امید و دلگرمی می‌بخشد.

رهبر: ما از تمام برادران و همسنگران خود تقاضا داریم که از دادن القاب زشت به جلالت‌مآب رییس‌جمهور پرهیز کنند. این وطن بیش از این تحمل خصومت و تنش را ندارد. همه‌ی ما باید دست در دست هم داده و با حمایت از جلالت‌مآب رییس‌جمهور در برابر دشمنان واقعی این مرز و بوم متحد شویم.

هوادار: استاد گران‌ارج، درود بر وطن‌پرستی‌ات. در شرایطی که بسیاری از منفعت‌طلبان به‌خاطر رسیدن به قدرت به تحریک توده‌ها می‌پردازند و سعی دارند با استفاده از شرایط شکننده‌ی میهن وضعیت را به‌سوی پرتگاه سوق بدهند، شما با گذشتی که خصیصه‌ی مردان بزرگ و آهنین است برای آرام کردن وضعیت تلاش می‌کنید. ما با تمام وجود از موضع شما حمایت می‌نماییم.

رهبر: متأسفانه یک بار دیگر شاهد خیانت این رییس‌جمهور به ملت بزرگ خود هستیم. من از همین جا به این خاین می‌گویم خوب گوش کن، صبر ما اندازه دارد. به خدا قسم، به خدا قسم، اگر ما یک اشاره بکنیم، این ملت سرفراز و قهرمان تو و دار و دسته‌ات را در یک ساعت از ارگ گم می‌کنند. تو این ملت را نمی‌شناسی. تو که عمرت در سگ‌شویی در غرب گذشته چه می‌دانی که زور این ملت چقدر است. دست از این جنایت‌ها و خیانت‌ها بردار. این آخرین هشدار است.

هوادار: دوستان و همسنگران عزیز، استاد را در این شرایط دشوار تنها نمی‌گذاریم. او تنها کسی است که در برابر رذالت‌های ارگ مردانه ایستاده است. تسلیم در قاموس استاد نیست. ما باید با حمایت بی‌دریغ از رهبر عزیزمان نشان بدهیم که این‌جا لانه‌ی شیران است و هر کس و ناکسی نمی‌تواند بر گرده‌ی ما سوار شود.

رهبر: ما بارها گفته‌ایم که با هیچ کس خصومت شخصی نداریم. در ملاقات اخیر با رییس‌جمهور الحمدالله بعضی از آزردگی‌های کوچک برادرانه که داشتیم حل شد. جلالت‌مآب رییس‌جمهور وعده سپردند که در قسمت تطبیق عادلانه‌ی قانون حتی‌المقدور سعی خواهند نمود. وطن ما زخمی است. هر کسی که در این شرایط حساس تنش خلق می‌کند و کشور را به‌سوی بحران سوق می‌دهد از نظر ما خاین است. شرایط از ما تقاضا می‌کند که با گذشتن از منافع شخصی خود در کنار همدیگر بایستیم و کشور را از بحران عبور بدهیم. من از جلالت‌مآب رییس‌جمهور مخصوصا تشکر می‌کنم که تلاش همه‌جانبه نمودند و با زعامت خردمندانه‌ی خود از یک بحران خطرناک جلوگیری کردند.

هوادار: دوستان، سیاست یک هنر است. بعضی از روشنفکرنماهای رانده‌شده از میان مردم کوشش می‌کنند که استاد را به‌خاطر انعطاف‌پذیری‌اش بدنام کنند. خدمت این سگ‌های جفنده عرض کنم که در سیاست دوست و دشمن دایمی وجود ندارد. لطفا بروید و به‌جای چسپیدن به پاچه‌ی این و آن چند تا کتاب درباره‌ی سیاست بخوانید. آیشمن توخروفسکی، سیاست‌شناس بزرگ پولندی، می‌گوید «در هنر سیاست این عالی است».

رهبر: من از تمام مردم قهرمان بلخ و مخصوصا از عزیزانی که در این گردهمایی بزرگ اعتراضی گرد آمده‌اند خواهش می‌کنم که برای مقاومت در برابر این رییس‌جمهور فاسد و غیرقانونی آماده باشند. جزئیات حرکت‌های اعتراضی گسترده‌ی‌مان را بعدا به عرض ملت عزیز خود می‌رسانیم. ارگ خانه‌ی ملت است. ما به این انسان خیانت‌پیشه که خانه‌ی ملت را با زور و نیرنگ غصب کرده برای آخرین بار هشدار می‌دهیم که به خواست‌های برحق مردم شریف ما تعظیم بکند. در غیر این صورت، عواقب تمام بحران‌های بعدی بر دوش این رییس‌جمهور دست‌نشانده‌ی بیگانگان خواهد بود.

هوادار: دوستان عزیز، استاد کسی نیست که بدون دلیل تغییر موضع بدهد. باید صبر کرد و دید.

رهبر: من حمایت کامل خود را از جلالت‌مآب رییس‌جمهور دانشمند کشور اعلام می‌کنم. کسانی که با استفاده از احساسات پاک جوانان کوشش می‌کنند بحران ایجاد کنند، باید بدانند که ملت بر روی آنان تف خواهد انداخت. در این شرایط حساس همه‌ی ما وظیفه داریم که در کنار جلالت‌مآب رییس‌جمهور از منافع ملی کشور دفاع نماییم.

هوادار:…

(هوادار مورد نظر از ساحه خارج می‌باشد. لطفا برای کسب اطلاع از نظر هوادار مذکور به صفحه‌ی ۳۴۵ کتاب فیلسوف بزرگ یوگسلاوی سابق سیرلاو چوکوتناکینافولوجولیک مراجعه نمایید).

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of