چهارشنبه 25 دسامبر 2019

کمیسیون شکایات از ثبت بیش از ۱۶ هزار شکایت در پیوند به نتایج ابتدایی انتخابات خبر داد

مسئولان در دارالانشای کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی اعلام کرده‌اند که بیش از ۱۶ هزار شکایت در پیوند به نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری نزد این کمیسیون به ثبت رسیده است.

اطلاعات روز: مسئولان در دارالانشای کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی اعلام کرده‌اند که بیش از ۱۶ هزار شکایت در پیوند به نتایج ابتدایی انتخابات ریاست‌جمهوری نزد این کمیسیون به ثبت رسیده است.

چمن‌شاه اعتمادی، رییس دارالانشای کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی حوالی ساعت هفت شام امروز (چهارشنبه، ۴ جدی) در صفحه‌ی رسمی فیس‌بوک خود نوشته است: «تا همین لحظه تعداد ۱۶ هزار و ۲۰۰ شکایت در رابطه به انتخابات ثبت شده است.»

در همین حال یک منبع دیگر در کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی به روزنامه اطلاعات روز گفت که از میان این مجموع شکایت، نزدیک به هشت هزار شکایت از تیم ثبات و همگرایی، نزدیک به چهار هزار شکایت از تیم «صلح و عدالت اسلامی» به رهبری گلبدین حکمتیار، نزدیک به دو هزار شکایت از تیم «دولت‌ساز» به رهبری اشرف غنی و ۱۶ شکایت دیگر از سوی تیم «امنیت و عدالت» به رهبری رحمت‌الله نبیل ثبت شده است.

به گفته‌ی این منبع، از مجموع ۱۶ هزار و ۲۰۰ شکایت، دو هزار و ۲۰۰ شکایت آن در کابل و باقی در ولایات به ثبت رسیده است.

انتخابات ریاست‌جمهوری در تاریخ ششم میزان سال جاری برگزار شد. نتایج ابتدایی آن روز یک‌شنبه هفته جاری اعلام شد. براساس این نتایج، محمد اشرف غنی با کسب ۵۰.۶۴ درصد آرا در صدر و عبدالله عبدالله با به‌دست آوردن ۳۹.۵۲ درصد آرا در جایگاه دوم قرار گرفته است.

گفتنی است که نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری تا ساعت ۱۲:۰۰ امشب فُرصت دارند تا شکایات‌شان را در کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی ثبت کنند و پس از آن مرحله‌ی رسیدگی به شکایات آغاز خواهد شد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of