دفتر معاونت دوم اشرف غنی اعلام کرده که آقای دانش از جمله کسانی است که یک تار مویش به ۲۴ تا سازمان جهانی حقوق بشر می‌ارزد. استاد دانش حتا پنج سال پیش می‌فهمید که ویروس خطرناکی آمدنی است، برای همین از پنج سال قبل همیشه احتیاط می‌کرد و در جلسات حاضر نمی‌شد. براساس علم و دانش، جان مهم‌تر از جهان است.

عیسا قلندر

در این اواخر تعدادی از کشورهای خارجی انتقاداتی را بر دولت ما وارد کرده‌اند. اما دولت ما این انتقادها را پاسخ‌های دندان‌شکن داده است.

وزارت خارجه‌ی ایران گفته که اوضاع و تنش‌های سیاسی پس از انتخابات به نفع مردم و آینده افغانستان نیست، بهتر آن است که یک دولت فراگیر شکل بگیرد و این موش‌وپشک‌بازی پایان یابد.

وزارت خارجه‌ی ما در پاسخ گفته که بسیار یک نظر بچه‌گانه! در افغانستان حالا از هر بچه در مورد اوضاع مملکت بپرسی، کم از کم همین جواب را می‌دهد و حتا علاوه می‌کند که «تا که این مکتب است و این ملا/ حال طفلان خراب می‌بینم.» توقع داشتیم وزارت خارجه‌ی ایران چیزی بیش‌تر از یک نظر کودکانه بگوید.

سازمان صحت جهانی، اشرف غنی و چند نفر مشخص دیگر را متهم به زورگویی کرده و از آن‌ها خواسته است که به متخصصان صحت اجازه بدهند تا برای جلوگیری از کرونا تدبیر لازم را اتخاذ کنند. این سازمان علاوه کرده که اگر بحث اقتصادی است، اگر بحث سیاسی است، اگر بحث نظامی است، اگر بحث سینمایی است، اگر بحث تعلیم و تربیه است، اگر بحث هرچه هست، فقط چند نفر محدود و مشخص را می‌بینی که تحت مدیریت اشرف غنی در جلسه نشسته و برای مملکت تصمیم می‌گیرند.

ارگ ریاست‌جمهوری این خواست سازمان صحت جهانی را مغرضانه خوانده و گفته که خسروان ملک افغانستان ماییم و ما صلاح ملک خویش را بهتر از هرکسی می‌دانیم. اما منابعی از وزارت مالیه می‌گوید که نامم محفوظ، قرار است به‌زودی مبلغ هنگفتی برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک شود: «رییس‌جمهور مثل داکتر عبدلله نیست که هیچ برنامه نداشته باشد، او قبل از قبل برای این مبلغ هنگفت برنامه ریخته است. برای همین، با وزیر خارجه و مشاور و معاون و چند نفر دیگر در مورد کرونا جلسه می‌گیرند و فیصله‌های لازم را می‌کنند. دیگر به مسئولان وزارت صحت عامه نیازی نیست.»

پاکستان گفته که افغانستان امن به نفع پاکستان است و هرچه امنیت بیش‌تر در افغانستان حاکم باشد، اسلام آباد بیش‌تر خوشحال می‌شود.

شورای امنیت ملی افغانستان این موقف پاکستان را حمایت آشکار از تروریزم خوانده و گفته که مردم افغانستان فقط یک دشمن دارند و آن پاکستان است: «ما به هیچ عنوان اجازه نخواهیم داد آب خوش از گلوی پاکستان پایین برود، بنابراین اگر پاکستان خواهان امنیت و آرامش در افغانستان شود، ما با جنگ و ناامنی در سراسر کشور، این پلان شوم آن‌ها را در نطفه خفه خواهیم کرد.»

سفیر چین در کابل گفته که مردم نمی‌تواند در قرنطینه بمانند، چرا که مجبورند برای یک لقمه نان روز کار کنند و شب آن را بخورند. دولت افغانستان هم توان اقتصادی و مالی ندارد.

وزارت مالیه گفته که این خبر کاملا نادرست است و احتمالا سفیر چین را کرونا گرفته است. این وزارت علاوه کرده کسانی که روزانه از خانه بیرون می‌شوند، در حقیقت کسانی‌اند که قبل از آن در خانه بوده‌اند و حتما در خانه خسته شده که بیرون آمده‌اند: «وگرنه کار کجا بود که مردم برای کار از خانه بیرون شوند.»

سازمان جهانی حقوق بشر اعلام کرده که سرور دانش، معاون دوم اشرف غنی باید دست از ظلم کردن بالای خودش بردارد و در جلسات ارگ حاضر شود.

دفتر معاونت دوم اشرف غنی اعلام کرده که آقای دانش از جمله کسانی است که یک تار مویش به ۲۴ تا سازمان جهانی حقوق بشر می‌ارزد. استاد دانش حتا پنج سال پیش می‌فهمید که ویروس خطرناکی آمدنی است، برای همین از پنج سال قبل همیشه احتیاط می‌کرد و در جلسات حاضر نمی‌شد. براساس علم و دانش، جان مهم‌تر از جهان است.

مشترک شدن
اطلاع رسانی
guest
0 دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
View all comments