چهارشنبه 2 آوریل 2014

برای نجا‌ت كشور، با‌يد حضور گسترده در انتخابات داشته باشيم

شیرزاد افغانستان يكي از جوشان‌‌ترين كانون‌ جنگ‌های آزادی‌خواهانه و افراد غیور و نیز زادگاه و مسكن زنان و مرداني است كه براي آزادي، عدالت و پيشرفت قلب‌شان […]

شیرزاد

افغانستان يكي از جوشان‌‌ترين كانون‌ جنگ‌های آزادی‌خواهانه و افراد غیور و نیز زادگاه و مسكن زنان و مرداني است كه براي آزادي، عدالت و پيشرفت قلب‌شان تپيده است. در هر زمان، هنگامي‌كه جان مردم از استبداد، وابستگي و عقب‌‌ماندگي به تنگ آمد، مردم به پا ایستاده و آزادي، عدالت و استقلال خواستند.
این روز‌ها که در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم، هم مانند آن روز باید یک‌بار دیگر برای نجات کشور خویش به‌پای صندوق‌های رای برویم. روشنفكران و روشن‌‌بينان در هر وقت پيش‌تاز حركت مردم به‌سوي آزادي و حاكميت بر سرنوشت خودشان شد‌ه‌‌اند و اين چنين بود كه خورشيد استقلال‌ در این کشور استبداد‌زده دميد. بدون شک، مردم از پيش‌تازان آن حرکت‌ها بوده‌اند، ولي به دليل توطئه‌ی خارجي‌ها و غفلت آزادي‌‌خواهان و تنگ‌‌نظري متحجران، کشور دچار جنگ‌ها و استبداد گروه‌ها و رویش‌های متفاوت شد. با آن‌هم، مردم کشور ما در آن مقطع شكست نخورده، بلکه حركت كرده‌‌اند و جنبش‌هايي شكل گرفتند که این كشتي را تا به امروز رساندند.
امروز که ما در آستانه‌ی انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم، نظامی ‌بخواهيم اسلامي كه در آن اخلاق و عدالت حاكم باشد. ما نظامی بخواهيم كه در آن پايداري خانواده‌ها مستحكم باشد و زن آن آزاد و از حقوق مسلم خود برخوردار باشد. نظامی بخواهيم كه در آن تبعيض جنسي‌، قومی، نژادي و مذهبی نداشته باشيم. نظامی بخواهيم که در آن عدالتِ همه‌جانبه حاكم باشد، هم عدالت قضايي و اداری، آزادي انديشه در آن هزينه نداشته باشد، عدالت اقتصادي كه در آن همه‌ی اقشار از امكانات موجود در كشور برخوردار باشند. نظامی بخواهيم كه در آن از اصول اسلام و ارزش‌هاي الاهي و آرمان‌هاي جهاد کشور دفاع شود؛ دشمن‌‌تراشي را نفي کند و هم‌‌زمان با آن، تعامل با جهان و بهره‌‌گيري از امكانات برابر براي پيشرفت كشور را بخواهد. ‌نظامی بخواهیم كه به ما دروغ نگويد، یعنی مردم ما حاكماني مي‌خواهند كه حاصل كار آن‌ها کشته شدن مردم بی‌گناه نباشد، مردم ما حاكماني مي‌خواهند كه زمينه‌ی اهانت به آن‌ها را فراهم نکنند، مردم ما حاكماني مي‌خواهند كه در عين دفاع از اصول اساسی کشور، جلو بد‌بختی‌های ساختگی را بگیرد.
علي‌‌رغم خواست كساني كه مي‌خواهند شما به عرصه‌ نياييد تا یک اقليت در كشور حاكم شود، ما باید با هم پيمان ‌ببنديم تا همه به‌پای صندوق‌هاي راي برویم. آن‌كه اسلام را مي‌خواهد، به‌پاي صندوق‌هاي راي مي‌‌آيند و آن‌كه مي‌‌خواهد از ارزش‌های جهاد سو‌ استفاده نشود و به‌جاي حقيقت، خرافات حاكم نشود، به‌پاي صندوق‌هاي راي مي‌‌آيند. آن‌كه آزادي و پيشرفت را طلب مي‌‌كند و مي‌‌خواهد آزادي انديشه و بيان هزينه نداشته باشد، باید به‌پاي صندوق‌هاي راي بيايد. آن‌كه عدالت، توسعه‌، پيشرفت و رفع تهديدها را مي‌خواهد، باید به‌پاي صندوق‌هاي راي بیاید.
مسير كشور را اگر به سمت فلاكت برده مي‌‌شود، با رای خود باید نجات داد. بايد براي نجات كشور در روز انتخابات حضور گسترده‌‌اي داشته باشيم. حضور مردم به‌پای صندوق‌های رای، راه برای نجات کشور از وضعیت سر‌درگم و جلوگیری از نابه‌سامانی‌های موجود است، تا علي‌رغم كارشكني‌‌ها و اراده‌‌‌ي کسانی‌كه مي‌خواهند اقليت بر كشور حاكم باشد و اکثریت در صحنه‌ حضور نداشته باشد، یا نمی‌خواهند انتخابات برگزار شود، نه بگوييم و نشان دهیم که با حضور مردم مي‌‌توانيم موانع را پشت سر بگذاريم.
اين ما و اين ۱۶ حمل و اين صندوق‌هاي راي؛ به خداوند پاکی که به آن عقیده داریم، به پای صندوق‌های رای می‌رویم و به نامزد مورد نظر خویش رای می‌دهیم.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of